V Narodowy Dzień Tenisa

Sportowy piknik na Hutniku jakiego dawno nie było!

W niedzielę 04.09 na obiekcie SCS AW Ośrodek Hutnik odbył się piknik sportowy jakiego dawno Warszawa nie widziała. Był to czas wypełniony od rana do wieczora sportową rywalizacją najmłodszych, emocjami rodziców, niezliczoną ilością atrakcji dla całych całych rodzin oraz pokazami, koncertami i watą cukrową z lodami. Wydarzenie przyciągnęło tysiące uczestników, a że pogoda dopisała to wszyscy z uśmiechem na twarzy oraz wielokrotnie bardzo zmęczeni aktywnościami opuszczali obiekt Hutnika z radością i satysfakcją.

Głównym punktem programu na ten dzień dla nas był oczywiście V Narodowy Dzień Tenisa. Już o 9:00 rano rywalizację w ramach Kinder Joy of moving Tenisowa Talentiada rozpoczęły 24 drużyny czyli ponad 160 dzieci poniżej 10 roku rywalizujących przez cały dzień w konkurencjach sprawnościowych i tenisowych. Około godziny 11:00 na korcie pokazowym zameldowali się tenisiści niewidomi lub niedowidzący, aby zaprezentować widzom swoje umiejętności oraz przybliżyć ideę Blind Tennis. Swoich sił z opaską na oczach spróbował Mariusz Fyrstenberg (trener Kadry Narodowej Davis Cup) i jak sam przyznał podziw dla tej grupy tenisistów od dzisiaj będzie miał jeszcze większy.

Chwilę przed godziną 12:00 na korcie pojawili się nasi reprezentacji Davis Cup: Kamil Majchrzak i Daniel Michalski oraz najmłodsze gwiazdy polskiego tenisa z kategorii wiekowej U12, zawodniczki Hutnika Warszawa: Julia Koper, Marysia Małecka, Weronika Gnyś i Ania Baran wraz trenerem Kadry Narodowej U12 Adamem Molendą. Wszyscy wspólnie stworzyli niezapomniane tenisowe show oklaskiwane przez setki kibiców. Dołączyli do nich po chwili zaproszeni Goście i spróbowali swoich sił z zawodowymi tenisistami grając wspólnie krótkie mecze pokazowe. Turniej dla najmłodszych adeptów tenisa (U8) na specjalnie przygotowanym małym korcie wzbudził również duże zainteresowanie i najmłodsi nie mieli wcale mniej kibiców i oklasków niż występujący przed nimi. Wielkie brawa dla tych małych i dużych oraz dla wszystkich zebranych. To był Wasz dzień!

W strefie Active Baby przygotowanej tego dnia przez fizjoterapeutów dziecięcych i animatorów swoje pierwsze sportowe kroki mogły postawić warszawskie przedszkolaki. Dzięki Krajowej Grupie Spożywczej S.A., która tego dnia była Partnerem Wydarzenia - Active Baby dzieci mogły bawić się, uczyć i trenować pod okiem ekspertów WSG, a rodzice zebrać solidną porcję wiedzy i praktycznych wskazówek na temat rozwoju motorycznego swoich pociech. To był bardzo pożyteczny czas i bardzo aktywny dla wielu przyszłych sportowców - mówił na koniec dnia Michał Gromadziński, fizjoterapeuta dziecięcy i ekspert w obszarze przygotowania motorycznego i rozwoju dziecka WSG - Warsaw Sports Group.

Od wczesnych godzin porannych do samego wieczora Hutnik tętnił sportowym życiem mieszkańców Warszawy. Od przedszkolaka do seniora każdy bawił się, podziwiał i trenował. V Narodowy Dzień Tenisa promował, popularyzował, upowszechniał i zadziwiał jak żaden wcześniej. Frekwencja, która biła wszelkie rekordy sprawiła, że dziś jesteśmy przekonani - na Hutniku buduje się coś wyjątkowego! Tworzy się społeczność ludzi kochających sport i zafascynowanych tenisem, Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji, a dziś zapraszamy na treningi i #BudujemySilnaSpołeczność #HutnikTenis.

Artykuły polecane:

DOŁĄCZ DO NAS

Zostań częścią wyjątkowej sportowej rodziny Hutnika - klubu, wokół którego budujemy silną społeczność!

#BudujemySilnaSpolecznosc