Ania Baran na podium MIstrzostw Polski U12

Ania Baran na podium MIstrzostw Polski U12

Pierwszy tydzień wakacji był w tym roku zarazem tygodniem zmagań o medale Mistrzostw Polski w kategorii wiekowej do lat 12. Turniej rozgrano na kortach Akademii Tenisowej w Kozerkach pod Warszawą. Na liście zgłoszeń duża ilość zawodników, co gwarantowało długie emocje i prawdziwą walkę o medale. W eliminacjach trzymaliśmy kciuki za nasze 10-latki, które zdobywały doświadczenie w rywalizacji ze starszymi rocznikami. 

W turnieju głównym mieliśmy już klubową faworytkę, która realnie przyjechała walczyć o medale. Ania Baran, bo o niej mowa, rozstawiona była w tym turnieju z numerem 7, ale po cichu liczyliśmy, że Ani uda się wskoczyć do czołowej czwórki i powalczyć o pierwsze w karierze podium. 

I runda: Anna Baran vs. Maja Marcinkowska 6/3 6/1 
II runda: Anna Baran vs. Anita Cytrycka 6/2 6/1 
ćwierćfinał: Anna Baran vs. Antonina Zielińska 6/4 6/4 
półfinał: Anna Baran vs. Oliwia Kądzielska 3/6 1/6 

Tak też się stało i Ania przebojem weszła do półfinału. W walce o najlepszą dwójkę musiała uznać wyższość Oliwii Kądzielskiej. Porażka w tej fazie turnieju dała jednak Ani upragniony, pierwszy w karierze indywidualny medal Mistrzostw Polski. 3 miejsce i brązowy medal to ogromny sukces zawodniczki Hutnika Warszawa i w zestawieniu z zeszłorocznym brązowym medalem Drużynowych Mistrzostw Polski U12 sprawia, że Ania Baran jest dzisiaj najbardziej utytułowaną zawodniczką naszego Klubu. Dla Hutnika zdobyła już dwa medale rangi Mistrzostw Polski! Brawo Aniu! 

Gratulacje również dla całego teamu Ani z mamą Pauliną i trenerem Patrykiem Garwackim na czele. 

 

Artykuły polecane:

DOŁĄCZ DO NAS

Zostań częścią wyjątkowej sportowej rodziny Hutnika - klubu, wokół którego budujemy silną społeczność!

#BudujemySilnaSpolecznosc